ЯЛТА

Південний берег Криму (ПБК) - регіон, також відомий як Велика Ялта - безперервна смуга курортів, що простягнулася більш, ніж на 70 кілометрів уздовж берега Чорного моря від Гурзуфа до Фороса і включає в себе більше 30 населених пунктів, що славляться м'яким, помірно-вологим субтропічним кліматом. Достаток тепла, цілюще повітря, величезна кількість пам'ятників історії і культури - все це Велика Ялта.

Відпочинок в Ялті дозволяє здійснювати цікаві екскурсії по узбережжю. Природа Великої Ялти, мабуть, не має собі подібних ніде в світі. Курортні селища щільно оточені мальовничими горами і скелями. Поєднання цілющого повітря гір і лісів з морським повітрям узбережжя служить основним лікувальним фактором місцевих курортів. Купальний сезон починається в травні і триває довше всього в Криму - до жовтня. Ялта - столиця Південнобережжя і найзнаменитіший місто Криму - морський курорт, що стає влітку одним з найбільших центрів культурного життя, де проводяться широко відомі фестивалі театру і кіно, естрадні і музичні конкурси.

Перша письмова згадка про Ялту відноситься до XII століття н.е., хоча знайдені тут сліди людських поселень датуються ще Бронзовим століттям. Містом Ялта стала в 1838 р., а з 1860-х, коли відомий терапевт проф. С.П. Боткін знайшов клімат Великої Ялти цілющим і рекомендував цареві Олександру II придбати тут садибу, почався її швидкий розвиток як курорту.

Сьогодні населення Ялти - більше 80 тисяч чоловік. Палацово-паркові комплекси, зведені в XIX в. навколо Ялти для російської аристократії - Лівадійський, Воронцовський, Масандрівський і багато інших палаци приваблюють вдалими архітектурними рішеннями і гармонією з ландшафтом. Окремо варто відзначити закладений ще в 1812 р. Нікітський ботанічний сад, що зібрав у своїй колекції більше 28 тисяч екзотичних рослин зі всього світла. Відстань до Сімферополя - 86 км., До Севастополя - 80 км. Середньорічна температура +13,1 оС, середня температура липня +24 оС. Тривалість сонячного сяйва - 2250 годин на рік для гарного відпочинку в Ялті. Міста Великої Ялти мають своєрідне побудова - в них не знайти широких прямих вулиць, найчастіше вони вузькі, звивисті, з крутими підйомами та спусками.

Червоноград – Ялта