ВОРОХТА

Ворохта – селище розташоване вздовж р.Прут і знаходиться за 90 км. Від Івано-Франковська і 7 км. Від Татарова , на висоті 800-850 м. над рівнем моря. Курорт Ворохта є центром підготовки українських спортсменів зі стрибків із трампліна, біатлону, лижних перегонів. Через селище проходить залізниця Львів-Рахів, шосейниі дороги звя`зують його з Івано-Франківська, Коломиєю, Верховиною, Ужгородом. Ворохта – це середньогірський кліматичний курорт.

Cелище Ворохта засноване в XVII ст..Назву селища виводять від імені одного з перших поселенців Мочерняка Ворохти. За іншим переказом Ворохта був солдатом , який утік від військової муштри й поселився на березі Пруту. Після смерті солдата, хутірець назвали його іменем.

Саме з Ворохти найкраще починати сходження на найвищу гору України Говерлу (2061 м.) затрати часу 3-4 год. довжина маршруту 4 км.. Неподалік Говерли знаходиться також гора піп Іван.

Сьогодні ж Ворохта є одним з основних центрів туризму Івано-Франківської області, як влітку, так і взимку. Для шанувальників лижного спорту тут є декілька підйомників. Біля бази «Авангард» — бугель 300-метровий і крісло 2-кілометровий. На р. Маківка — 250-метровий підйомник бугеля. Під час зимового сезону встановлюють ще два 100-метрові підйомники.

Церкви У селищі знаходиться пам'ятка гуцульської дерев'яної архітектури XVII століття — церква Різдва Богородиці одна з най менших на гуцульщині. Поряд з нею є нова, досить велика, побудована в 30 х роках XX ст., яку також доцільно оглянути. Поряд з вокзалом є невелика, одновежова, мурована римо – католицька капличка, побудована 1903-1904 рр. в неаполітанському стилі , нещодавно відновлена.

Визначною архітектурною пам'яткою є й арочні залізничні мости (віадуки), зведені тут у XIX столітті. У Ворохті є також історико-краєзнавчий музей та музей С.Федака видатного галицького діяча.

Червоноград – Ворохта

Червоноград – Іванофранківськ – Яремче – Ворохта – Верховина – Косів – Яблунів – Коломия