ВІННИЦЯ - ФОНТАНИ

Найбільший у Світі річковий світломузичний Фонтан на відкритих водоймищах та реконструйована Набережна «ROSHEN» були відкриті 4 вересня 2011 року.

«Фонтан» розташований в руслі річки Південний Буг й має довжину 140 метрів і висоту струменя до 60 м.

Цей соціально-культурний та інфраструктурний проект було повністю реалізовано за рахунок інвестиції Фонду Петра Порошенка. Загальна вартість проекту Набережної Рошен і Фонтану перевищує 70 млн. гривень.

Задля встановлення фонтану та проведення реконструкції набережної були проведені роботи по розчистці русла річки Південний Буг в обсязі 28000 куб м грунту.

Використання лазерного проектора з екраном, що складається з водно-повітряної суміші, що розподілена по всій довжині фонтану дозволяє демонструвати на фонтан відео у форматі 3-D.

Унікальність фонтану полягає в так званій "зимуючій технології", яка дозволяє занурювати конструкцію фонтану під лід на зимовий період. Відповідно до технічних характеристик висота вертикального струменю становить 60 метрів, фронтальний розліт - 140 метрів.

Фонтан у Вінниці вже став популярним об'єктом, про що свідчать велика кількість туристів на вихідних, а також значна кількість користувачів в інтернеті, які шукають фрази: "фонтан Винница", "Винница фонтан", "фонтан Вінниця" та "Вінниця фонтан".

Фонтан реалізований виключно за рахунок приватних інвестицій. Фонд Петра Порошенка взяв на себе також реконструкцію набережної, яку згодом назвали "Набережна Рошен". В ході реконструкції було відремонтовано 700 метрів набережної, прокладено нову систему освітлення, здійснено благоустрій 16,5 тис. кв. м. навколишньої території. Для встановлення фонтану було проведено роботи із розчищення русла річки Південний Буг в об'ємі 28000 куб. м. грунту.

Червоноград – Вінниця (фонтани)

Червоноград – Вінниця (фонтани) – Умань (Софіївський парк)