ВЕРХОВИНА

Верховина (до 1963 р. - Жаб) розташована в 150 км від м. Івано-Франківськ і в 31 км від залізничної станції Ворохта. Селище розташоване в гірській частині Карпат східніше від Чорногорського хребта. Його природний ландшафт різноманітний. Центр знаходиться на висоті більше 574 м над рівнем моря.

Відпочинок у Верховині відкриває вам ряд вершин і хребтів, які в своєму комплексі створюють своєрідну місцеву екзотику. Це, зокрема, гори Пушкар - 812 м, Мазурка - 1025 м, Синиця - 1186 м і Біла Кобила -1473 м над рівнем моря, які є улюбленими місцями відвідування туристами. Пушкар і Мазурка в літньо-осінній період багаті різними видами грибів, Синиця і Біла Кобила - дикорослими ягодами.

Крім того, гора Синиця цікава, так званими, Довбушевими скелями. Це пам'ятка не тільки природи, а також історії, пов'язана з легендарним Олексою Довбушем, в загонах якого були селяни з Жаб'є. Існує чимало легенд про переховування тут Довбуша, опришків і їх скарбів.

Що стосується різноманітності висоти гір і рівня складності туристичних маршрутів у Верховині, то Пушкар - найбільш низька по висоті гора і маршрут сходження на неї найбільш легкий. За Пушкарем по висоті і складності маршруту йде Мазурка, Синиця, Біла Кобила. Це дуже зручно в організації проведення турпоходів, вибираючи шляхи від меншої складності до більшої. Наприклад, з Верховини до Буркутське джерелами, Верховина - полонина Смотрич, Верховина - Писаний камінь і ін Верховина в кінці ХІХ - на початку ХХ ст. була центром відпочинку письменників, науковців. Тут побували І. Франко і М. Коцюбинський, Леся Українка та Ольга Кобилянська, англійська письменниця М.М. Дауї - автор книги "Дівчина в Карпатах".

Червоноград – Верховина

Червоноград – Іванофранківськ – Яремче – Ворохта – Верховина – Косів – Яблунів – Коломия