УМАНЬ - СОФІЇВСЬКИЙ ПАРК

Щоб дізнатися щось нове і одночасно відпочити, не обов'язково їхати в далекі країни. Для вміють бачити і цінувати прекрасне знайдеться чимало романтичних і найкрасивіших куточків в Україні. Один з них - Софіївський парк в Умані.

Побувати в «Софіївці» ми вирішили всім колективом нашої фірми. І старовинний парк нас не розчарував.

Парк розкинувся на площі 154,7 гектарів на околиці старовинного міста Умані Черкаської області. Це зразок пейзажної паркової композиції води, землі, архітектурних споруд і скульптур.

Заснований парк у 1796 році багатим польським магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким на честь дружини - красуні-гречанки Софії, і був подарований їй в день її іменин в травні 1802 року. У короткий термін було створено цей шедевр, який протягом 200 років вражає відвідувачів своєю красою. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, кам'яні гроти - все це можна побачити, відвідавши парк.

За задумом архітектора, парк є наочною ілюстрацією до окремих частин поем Гомера «Іліада» та «Одіссея». Будь композиція чи мала архітектурна форма не тільки вражає майстерністю виконання, а й містить в собі певний задум, виражає ідею міфу чи якоїсь події. І все це настільки продумано і пов'язано між собою, що зливається в єдину симфонію краси.

Після смерті С. Щ. Потоцького парк перейшов у володіння його дружини Софії, а після її кончини парк успадкував син Олександр.

У 1832 році, після польського повстання, яке підтримував А. Потоцький, всі його маєтки були конфісковані і передані Київській державній палаті.

У 1929 році «Софіївка» була оголошена Державним заповідником, їй надали самостійний статус, і до 1955 року вона кілька разів перепідпорядковувати різним відомствам і міністерствам. У 1955 році «Софіївка» передана у ведення НАН України.

Під час Великої Вітчизняної війни в парку було зруйновано багато архітектурних пам'ятників. Після звільнення Умані в 1944 році парк відновив свою роботу.

Зараз тут крупнешій центр з інтродукції та акліматизації рослин Правобержной лісостепу України. Налічується більше 2 тисяч таксонів рослин. У дендропарку працюють чотири наукових відділи, будується єдиний в Україні НДІ проблем збереження природно-історичних ландшафтів України. Парк, як наукова установа Національної Академії Наук України, активно займається дослідженнями, пов'язаними з вивченням природної та культурної флори південного Лісостепу України.

Одне і найкрасивіших місць цієї рукотворної перлини - Англійський парк, який займає площу близько 2 гектарів у північній частині «Софіївки» і межує на заході з партерного амфітеатру, а на півдні - з Єлисейськими полями. В Англійському парку росте близько ста видів і форм дерев та чагарників від 15 до 100 і більше років.

Дендрологічний парк «Софіївка» Національної широко відомий далеко за межами України як одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII - першої половини XIX ст. і стоїть в одному ряду з такими шедеврами паркобудівництва Європи, як сад Бальбі у Флоренції (Італія), парк Сан-Сусі у Потсдамі (Німеччина) і палацовий парк у Версалі (Франція).

Червоноград – Умань(Софіївський парк)

Червоноград – Вінниця (фонтани) – Умань (Софіївський парк)