СОЛОВИЧІ

Соловичі - село, центр сільської ради. Розташовано за 5 км. на південний-захід від районного центру і залізничної станції Турійськ, на правому березі річки Турії, по обидві сторони річки Зелія.

На схід від села розташовані три озера - Велич, Селище, Черепаха.Озеро Величі. Приблизно за півкілометра на південь, від автомобільної траси Ковель-Володимир-Волинський, знаходиться найбільше Соловичівське озеро - Велич. Людина, вперше побачивши це природне водоймище, вигукнула: «Яка велич». Згідно народних розповідей, озеро називали Велич або Величі.

Озеро Селище. Його назву розкриває легенда, яка передається з покоління в покоління. За цією легендою, на місці озера було колись перше поселення села, яке розташовувалось приблизно за півтора кілометра на схід від нинішнього місцезнаходження і мало назву Селище, яке однієї ночі провалилось і потонуло. Під водою опинилась церква, житлові приміщення і люди. Врятувалось небагато населення. Люди, що залишились живими, переселились дещо на захід і нове поселення назвали Соловичі.

Озеро, що виникло на місці затонулого села, отримало назву Селище. Воно карстового походження. Підземні води, розмивши землю, прорвались з глибоких крейдяних печер на поверхню. Озеро ідеально круглої форми, має стрімке урвище і площу 5 гектарів, але його глибина дорівнює Тучній Ямі у Свитязі і глибині Азовського моря. Селище найменше, але найглибше карстове озеро на Волині.

В період Другої світової війни німецькі хіміки декілька разів брали проби води і грунту в озері Селище. У 1947 році за 5 метрів на південь від цього ж озера радянські геологи проводили розвідувальні роботи, внаслідок яких було виявлено поклади кам'яного вугілля, поки що непридатного для промислового використання.

Озеро Селище розташовано з правої сторони автомобільної дороги Ковель-Володимир-Волинський.

Червоноград – Соловичі (озеро)